רטינול לשיקום העור

אם יש חומר שהוא כוכב על בעולם הקוסמטיקה מזה שנים רבות הרי הוא הרטינול – רכיב המופיע במגוון תכשירים לחידוש ושמירה על העור, אנטי אייג'ינג, העלמת אקנה, החלקת קמטים, שיפור גוון העור והמרקם ועוד פעולות להשגת אפקט אינטנסיבי ועמוק במיוחד.
הרטינול מגיע במוצרי טיפוח שונים דוגמת קרמים לטיפול לילה ממוקד. בפועל, הרטינול הוא חומר שחודר עד לשכת הדרמיס, מבריא ומחדש תאים מתים וכך תורם לגמישות ולמרקם העור.
מדובר בצורה הפחות אגרסיבית של טרטינואין וברטינול משתמשים בעיקר כמרכיב מתקן פגמים המיועד "לשחזור העור", כלומר, הצערת העור תוך נטרול ההשפעה המזיקה של רדיקלים חופשיים, הבהרת כתמי פיגמנטציה, טשטוש כתמים, העלאת רמת הלחות של העור, טיפול בפצעונים ואקנה ואיזון השמנוניות בעור. חשוב מאוד לגשת לקוסמטיקאית כדי להתאים שימוש נכון ויעיל של מוצרי רטינול לפי סוג העור והטיפול המבוקש. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על רטינול.

רטינול לטיפול באקנה

הרטינול החל את דרכו כחומר לטיפול באקנה הנוצרת לרוב כתוצאה משינויים הורמונאליים דרסטיים. והינו משולב בהרבה מאוד מוצרים לטיפול באקנה ויעיל לאיזון עור שומני. הוא מפחית התפרצות אקנה על ידי מניעת סתימת הנקבוביות והיווצרות של תאים מתים ונחשב אומנם פחות עוצמתי מחומצה רטינואית אבל גם עדין יותר לטיפול ואינו מצריך מרשם רופא.
בפעמים הראשונות של שימוש ברטינול על פצעונים יתכן שתופיע אדמומיות או מראה של עור מקולף אבל בהמשך החומר יעשה את העבודה ויפחית גם היווצרות של צלקות אקנה תוך כדי שהוא תורם להשגת מראה מאט של הפנים.

רטינול לטשטוש קמטים

רטינול מעודד ייצור סיבי קולגן ואלסטין ולכן מסייע בטשטוש קמטוטים והפחתת קמטים בין אם בפנים, באזור הצוואר, החזה ואפילו הידיים. מומלץ להתחיל בשימוש בתכשירי רטינול להשגת אפקט אנטי אייג'ינג כבר במהלך שנות השלושים לחיים כדי לצמצם מראש הופעת קמטים. חדירת הרטינול מהשכבה החיצונית של העור לשכבה הפנימית של העור למעשה מחייה את העור ותורמת להפחתה משמעותית של הקמטים.

רטינול לבעיות פיגמנטציה

ככל שהשנים עוברות כך העור מתכסה בכתמי שמש וגיל, אך הרטינול מסוגל לטשטש גם את הכתמים הכהים ולייצר גוון עור אחיד וחלק יותר. הרטינול מאט את ייצור המלנין (הפיגמנט שמעניק לעור את צבעו) וכן מסייע בהשלת תאי עור מתים ובעידוד תאי עור חדשים ובריאים החיוניים למראה הזוהר, למוצקות העור ולהפחתת כתמי עור ונקודות שחורות.
חפשו קרם הבהרה רטינול שאפקטיבי בשעות הלילה ומשלב בין רטינול לחומצות אלפא הידרוקסיות ורכיבים צמחיים שביחד מנטרלים את האינזימים שיוצרים כתמי עור ותורמים ליצירת גוון אחיד לפנים.

שימו לב, היות והשימוש ברטינול עלול לגרום לרגישות של העור במיוחד בחשיפה לשמש היות והוא מייצר סוג של "קילוף" מכוון – יש לשלב בשימוש עם מוצרי רטינול גם שימוש בתכשירי הגנה מפני השמש.


נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות | כל הזכויות שמורות לאקדמיה ליופי עפולה